Dotazy > Ročník 2020/21

Dotaz k úloze 4B Zavařování

(1/1)

aTom:
Dobrý den,
V zadání je otázka "Jak má postupovat sbírající zvířátko a jak zvířátko zavařující?", ale nikde není uveden cíl jejich postupu.
Chtěl bych se zeptat, co je vlastně cílem zvířátek v úloze 4B (Zavařovací)? K jakému cíli mají směřovat?

Alenka Smutná:
Ahoj,
moc se omlouváme, tvé otázky jsme si bohužel nevšimli, za což se velmi omlouváme, doufáme, že se ti i tak povedlo vymyslet nějaké řešení, ze které bys dostal nějaké body. Příště nám napiš na email jamalvova@jamalvova.cz.

Kdyby tě to stále zajímalo, tak cílem zvířátek bylo zavařit rybíz, takže půlka z nich sbírala a půlka zavařovala. Jenže to by bez nějakého řízení mohlo skončit velkým chaosem, takže zvířátka chtěla poradit, jak, za pomocí mechanismů popsaných v zadání, nastavit procesy sbírání a zavařování tak, aby nedocházelo k určitým nemilým situacím, taktéž výslovně zmíněným v zadání.
Otázka "Jak má postupovat sbírající zvířátko a jak zvířátko zavařující?" se tak ptá na popis postupů pro sběrače a zavařovače, podobně jako byl popsán v zadání postup pro zvířátka sbírající borůvky.
Jak mohlo řešení vypadat v případě zavařujících zvířátek se můžeš podívat do vzorového řešení, které bude zanedlouho zveřejněno.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi