Dotazy > Ročník 2018/19

Volba témat prvního kola

(1/1)

Jarda:
Ahoj vespolek,
moje dcera poslední dva roky řešila mladší kategorii a myslím, že se hodně naučila, úlohy pro ni byly náročné tak akorát. Témata byla zajímavá a přesně v duchu vašeho motta "na pomezí matematiky a informatiky". Toto jsem i já oceňoval na vaší soutěži nejvíce, v tom byla vaše soutěž jedinečná.
Letos se dívám na zadání pro starší kategorii a jsem z toho, řekněme, rozpačitý. Úlohy to jsou nesporně zajímavé, ale podle mého názoru se z toho vytratila ta informatika (pominu-li Euklida). Nemám nic proti fyzice ani matematice, ale pro tyto obory máme jiné soutěže. Stejně tak máme spoustu soutěží ryze programovacích, ale k tomu nepotřebuji "Jámu".

Přeji vaší soutěži mnoho zdaru, jsem rád za jakoukoli aktivitu, kterou pro mládež nabízíte, nicméně bych vám i nám přál, abyste jste vrátili k tomu, v čem jste byli doposud nezastupitelní.

Jaromír Flídr

Terezie Hrubanová:
Dobrý den pane Flídre,
těší nás, že vaše dcera se účastní Jámy a že se z ní hodně naučí. Děkujeme za váš názor, zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a snažíme se ji zohlednit při přípravě soutěže. Na druhou stranu, chceme, aby naše úlohy byly co nejpestřejší a nejzajímavější, vybíráme tedy z různých oborů vědy a podle aktuálních nápadů organizátorů. Děti si tak mohou vyzkoušet i úlohy, které nespadají do jejich obvyklého pole zájmů a mohou si rozšířit obzory.

Doufáme, že vaši dceru úlohy v tomto nebo v dalších kolech zaujmou a že zůstane i nadále řešitelkou Jámy lvové!

Za Jámu lvovou
Terezie Hrubanová

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi