Jáma Lvová

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 kdy: Listopad 19, 2018, 19:02:26 
Založil aTom - Poslední příspěvek od aTom
Dobrý večer, řekne Čebyšan Mustafovi pouze číslo nebo i údaj, zda se jedná o délku či šířku? Díky.

 12 
 kdy: Říjen 30, 2018, 18:04:58 
Založil Čenda - Poslední příspěvek od Medved
Dotaz k úloze 2A:
Citace
Situace, kdy se Mustafa ptá Čebyšana - tak Čebyšan ví, svojí polohu, ví, kde se právě nalézají?? nebo zná pouze polohu galerie?
Odpověd:
Ano, každý obyvatel města vždy zná i svou vlastní polohu. Důležité je ale hlavně to, že ví, v jaké vzdálenosti (tak, jak je v úloze zadefinována) od galerie se nachází, což taky na dotázání poví.

 13 
 kdy: Říjen 23, 2018, 12:51:46 
Založil Čenda - Poslední příspěvek od Čenda
Dotazy k úloze 2B:

1)Stěhují se figurky vlastními prostředky - např na začátku je jeden střelec na černém políčku a druhý na bílém,  jelikož chodí šikmo,   tak se nikdy nedostanou na druhou barvu,  mohou být přestěhováni oba na stejnou?
2)A ještě pokud se některá figurka bude muset přestěhovat za šachovnici,  musím uvádět rozestavení figurek?

Odpověď:
1) je možné jakékoli rozestavení
2)  nakoľko je nutné do istej miery dokázať, že sa daná figúrka musí naozaj odsťahovať, tak áno. Ale nie je to nutné, pokiaľ z riešenia jasne vyplýva, že sa tam všetky figúrky nezmestia.

 14 
 kdy: Říjen 08, 2018, 22:32:23 
Založil Jarda - Poslední příspěvek od Terezie Hrubanová
Dobrý den pane Flídre,
těší nás, že vaše dcera se účastní Jámy a že se z ní hodně naučí. Děkujeme za váš názor, zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a snažíme se ji zohlednit při přípravě soutěže. Na druhou stranu, chceme, aby naše úlohy byly co nejpestřejší a nejzajímavější, vybíráme tedy z různých oborů vědy a podle aktuálních nápadů organizátorů. Děti si tak mohou vyzkoušet i úlohy, které nespadají do jejich obvyklého pole zájmů a mohou si rozšířit obzory.

Doufáme, že vaši dceru úlohy v tomto nebo v dalších kolech zaujmou a že zůstane i nadále řešitelkou Jámy lvové!

Za Jámu lvovou
Terezie Hrubanová

 15 
 kdy: Říjen 06, 2018, 09:19:53 
Založil Jarda - Poslední příspěvek od Jarda
Ahoj vespolek,
moje dcera poslední dva roky řešila mladší kategorii a myslím, že se hodně naučila, úlohy pro ni byly náročné tak akorát. Témata byla zajímavá a přesně v duchu vašeho motta "na pomezí matematiky a informatiky". Toto jsem i já oceňoval na vaší soutěži nejvíce, v tom byla vaše soutěž jedinečná.
Letos se dívám na zadání pro starší kategorii a jsem z toho, řekněme, rozpačitý. Úlohy to jsou nesporně zajímavé, ale podle mého názoru se z toho vytratila ta informatika (pominu-li Euklida). Nemám nic proti fyzice ani matematice, ale pro tyto obory máme jiné soutěže. Stejně tak máme spoustu soutěží ryze programovacích, ale k tomu nepotřebuji "Jámu".

Přeji vaší soutěži mnoho zdaru, jsem rád za jakoukoli aktivitu, kterou pro mládež nabízíte, nicméně bych vám i nám přál, abyste jste vrátili k tomu, v čem jste byli doposud nezastupitelní.

Jaromír Flídr

 16 
 kdy: Duben 02, 2018, 19:17:12 
Založil Kačka - Poslední příspěvek od Honza Baier
Ahoj Kačko, platí termín uvedený ve sloupku a v PDF verzi zadání. Odevzdávat tedy můžeš i během pátku. Nyní bys již na všech místech měla naleznout stejné datum. ;)

 17 
 kdy: Duben 02, 2018, 18:00:33 
Založil Kačka - Poslední příspěvek od Kačka
Ahoj! Jsem trochu zmatená, kdy odevšad toto kolo Jámy, protože u zadání je napsáno do čtvrtka 5.4 a v informačním sloupci vpravo na stránkách do pátku 6.4.
Kdy se to má tedy odevdat?
Děkuji za odpověď

 18 
 kdy: Březen 29, 2018, 09:52:27 
Založil Lída - Poslední příspěvek od Kobi
Počítá se číslo na začátku chodby. Číslo na druhé straně je z obráceného směru a elektronek by se musel otočit, aby si ho přečetl :)

 19 
 kdy: Březen 27, 2018, 18:41:50 
Založil Lída - Poslední příspěvek od Lída
Ahoj, mám otázku ohledně úlohy 5B:
Když je v zadání napsáno, že posloupnost čísel nesmí být delší než 18 čísel, tak si nejsem úplně jistá, co je myšleno jako číslo… Když má chodba číslo na začátku i na konci, číslo, které se počítá do té posloupnosti čísel je jen to na začátku chodby, nebo jen to na jejím konci, nebo obě dvě?
                      Děkuju
                                    Lída

 20 
 kdy: Březen 24, 2018, 17:19:53 
Založil Bětka - Poslední příspěvek od Bětka
Děkuji za rychlou odpověď

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10