Jáma Lvová

Dotazy => Ročník 2020/21 => Téma založeno: aTom Listopad 14, 2020, 11:50:06

Název: Dotaz k úloze 4B Zavařování
Přispěvatel: aTom Listopad 14, 2020, 11:50:06
Dobrý den,
V zadání je otázka "Jak má postupovat sbírající zvířátko a jak zvířátko zavařující?", ale nikde není uveden cíl jejich postupu.
Chtěl bych se zeptat, co je vlastně cílem zvířátek v úloze 4B (Zavařovací)? K jakému cíli mají směřovat?
Název: Re:Dotaz k úloze 4B Zavařování
Přispěvatel: Alenka Smutná Prosinec 13, 2020, 22:42:14
Ahoj,
moc se omlouváme, tvé otázky jsme si bohužel nevšimli, za což se velmi omlouváme, doufáme, že se ti i tak povedlo vymyslet nějaké řešení, ze které bys dostal nějaké body. Příště nám napiš na email jamalvova@jamalvova.cz.

Kdyby tě to stále zajímalo, tak cílem zvířátek bylo zavařit rybíz, takže půlka z nich sbírala a půlka zavařovala. Jenže to by bez nějakého řízení mohlo skončit velkým chaosem, takže zvířátka chtěla poradit, jak, za pomocí mechanismů popsaných v zadání, nastavit procesy sbírání a zavařování tak, aby nedocházelo k určitým nemilým situacím, taktéž výslovně zmíněným v zadání.
Otázka "Jak má postupovat sbírající zvířátko a jak zvířátko zavařující?" se tak ptá na popis postupů pro sběrače a zavařovače, podobně jako byl popsán v zadání postup pro zvířátka sbírající borůvky.
Jak mohlo řešení vypadat v případě zavařujících zvířátek se můžeš podívat do vzorového řešení, které bude zanedlouho zveřejněno.